Ekospotřebitel
ekospotrebitel spotrebitel logotyp

Výhody bezplenové metody

Je  pohodlnější

Velká část miminek plenu nemá ráda. Poznáte to jednoduše: svlečené miminko je většinou spokojenější. U nás však není obvyklé mít miminko úplně bez pleny. Malá jistící plena dítě neobtěžuje, ale umožňuje bezproblémové a rychlé „čurací“ přestávky. Pohodlnější je i pro rodiče, kterým dříve odpadne starost s přebalováním, protože se děti rychleji naučí chodit samy na nočník. 

Přispívá k psychické pohodě miminka

Velkým přínosem přirozené hygieny kojenců (BKM) je zesílená komunikace mezi rodičem a dítětem. Miminko, na jehož potřeby dospělý reaguje, je spokojenější a sebejistější.

Tip: noste své miminko co nejčastěji (na rukou, v šátku, v klokance), tělesný kontakt podporuje vzájemné porozumění.

Je ekologická

Každá plena představuje zátěž pro životní prostředí, proto je snížení spotřeby plen pro přírodu příznivé.

Je zdravá

Nejlepší plena je žádná plena, následuje vždy suchá plena (ideálně pratelná). Dětská pokožka není v kontaktu s močí a stolicí, není ohrožena opruzeninami, zanesením stolice do močových cest, záněty, apod.

Je levná

Cena jednorázových plen za přebalovací období miminka (cca do 2let) se pohybuje mezi 20.000 – 30.000 Kč (v závislosti na délce plenkového období a kupovaných značkách). Cena plenkových kalhotkových systémů se pohybuje 5.000-12.000 Kč podle značky. K tomu se  musí připočítat náklady na praní. Minimální pleny pro BKM se pořídí do 5.000 Kč (včetně oblečení). Díky metodě vylučování mimo plenu jsou rovněž náklady na praní nižší (cca 3-4x) A tak je BKM – i přes jistící pleny a nepovinnou bezplenovou výbavu – nejlevnější variantou.

bezplenkovka_vizual

 

Informace o bezplenkové metodě si můžete zdarma stáhnout v podobě letáku zde.

 

Použijte také náš webový rozcestník Kam dál?